V okleštěné sestavě prohráváme ve Svitavách.

Velkou výzvu měla před sebou skvadra Tondy Pištěckého v rámci dohrávky 17. kola KNBL. Se zraněními se po Novém roce roztrhl pytel a do poslední chvíle se nevědělo, zda bude moci k zápasu nastoupit Michal Šotnar a Spencer Svejcar. K nim se v předvečer utkání přidal i Rakočevič, takže vyhlídky před odjezdem nebyly moc optimistické, nicméně není nač se vymlouvat pokusit se podat co nejlepší výkon.

Špatné prognózy se potvrdily a tak šla SLUNETA do zápasu bez tří zraněných hráčů základní rotace, ale to neměnilo nic na odhodlání vyloupit svitavskou halu. Ústí nezačalo utkání úplně špatně, zatímco domácí dobře stříleli za 3 body, náš výkon se na útočné polovině opíral o duo Autrey Hanes. Po první čtvrtině byl stav 22:20.

Ve druhé desetiminutovce se sice SLUNETA na chvilku ujala vedení 25:27, to když Hanes trefil trojku z rohu. Pak se ovšem o slovo přihlásil domácí kapitán Marko a dvěma slepenými trojkami a několika povedenými asistencemi poslal svůj tým do bodového úprku. Tuři si tak vybudovali náskok až 10 bodů a tímto rozdílem skončil i poločas 46:36.

S vypětím všech sil v obraně jsme dokázali během třetí čtvrtiny snížit náskok Turů na 62:55. Během poslední čtvrtiny se však začala projevovat širší rotace domácích, ti lépe bránili a stále si pod taktovkou kapitána Marka drželi lepší procento střelby. Na straně Ústí to bohužel procento střelby začalo rapidně klesat. Náskok Svitav se opět vrátil nad deset bodů a utkání se v posledních minutách dohrávalo. I v posledních minutách hráči SLUNETY bojovali, aby alespoň korigovali výsledek, stačilo pouze na konečných 83:72. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky může právě skóre hrát také důležitou roli.

Další utkání nás čeká už v sobotu, kdy na domácí palubovce budeme hostit Kolín.

Dekstone Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 83:72 (22:20, 46:36, 62:55)
Body domácí: Marko 21,  Svoboda 17, Dragoun a Bujnoch po 11, Slezák 8, Welsch 5, Sehnal 4, Goga, Křivánek a Johnson všichni po 2
Body hosté: Autrey 20, Pecka 18, Hanes 15, Maděra 5, Haiblík, Fait a Karlovský všichni po 4, David 2
Trojky: 32/14 – 21/3
Trestné hody: 11/7 – 22/13
Doskoky: 36 - 36
Osobní chyby: 22 - 17